Citlivé miesta (1987)

Citlivá místaVzťah medzi dospievajúcou dcérou a matkou nebýva jednoduchým obdobím v živote ani jednej z nich. Pre Janu Burešovú a jej Simonu znamená však siahnuť si hodne hlboko do svedomia a pátrať po citlivých miestach, v ktorých je možné odhaliť minulosť a nájsť cestu do budúcnosti. Práve pri oslave svojich štyridsiatich piatych narodenín sa zdrvená Jana dozvedá od polície, že jej dcéra tajne porodila. Druhý deň navštívi dcéru v pôrodnici, ale tá s ňou odmieta hovoriť, pretože matke nemôže odpustiť nezáujem, ktorého vinou dokonca ani nepoznala, že je dcéra tehotná. Jana Brejchová a Tereza Brodská sú hviezdami tohto psychologického drámy ako by si na plátne tak trochu riešili to, čo dôverne poznajú.
Vladimír Drha na seba upozornil niekoľkých filmy, v ktorých sa ostával vnitrorodinnými rozpory. Aj v tomto filme, hoci dosť vyumelkovane a přepjatě, zobrazuje odcudzenie panujúcej medzi rodičmi a ich dospelými deťmi. Rozpráva o mladučkej zdravotnej sestre, ktorá tají svoje tehotenstvo, dokonca sa pokúsi tajne porodiť. Ťažkosti sužujú aj jej matku, ktorá nadviazala sporná vzťah k mladšiemu mužovi. Medzi oboma ženami len pozvoľna prebiehajú predvstupových pokusy, skoršie narušenie dôvery je príliš hlboké. Je zaujímavé, že hlavné úlohy stvárnil skutočné dcéra a matka – Tereza Brodská a Jana Brejchová.

Ďalšie informácie

Kategória: Drama
Dĺžka filmu: 88 min
Rok: 1987
Pôvod filmu: Československo
Ostatné názvy:

Obsadenie filmu

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 84%
Hodnocení uživatelů: 60%
Rozdíl hodnocení: 24%

Citlivá místa ke stažení zdarma

Stáhnout Citlivá místa

Ďalšie servery na ktorý je možné nájsť filmy online:: czshare, www.rapidshare.com, www.uloz.to, megaupload, megashares, badongo, savefile atd…


Tento záznam bol zaslaný Dráma a označený . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.