Canterburské poviedky (TV seriál) (2003)

Canterburské povídky (TV seriál)Canterburské poviedky sú možno najznámejším dielom anglického básnika a románopisca Geoffreye Chaucera (1344-1400). Súbor celkom dvadsiatimštyrom príbehov, ktoré si rozpráva skupina tridsiatich pútnikov cestou k hrobu sv. Tomáša Becketa, predstavuje syntézu autorove znalosti sveta i literatúry. Chaucerovo majstrovské vypravěčství v sebe spája filozofickú erudíciu s chápavým ľudským humorom, dielo sa vyznačuje živým dialógom aj skvele vystiženým postavami zo všetkých vrstiev vtedajšej spoločnosti (od rytiera cez rôzne cirkevné či meštianske osoby po lodníka a roľníka).
Rozpustilej i dojemné Chaucerovy príbehy sa dočkali už mnohých filmových i televíznych spracovanie. Tvorcovia toho najnovšieho (šesťdielneho televízneho seriálu) sa rozhodli ísť cestou najaktuálnejšie aktualizácie. Mohlo by sa zdať, že viac ako šesťsto rokov staré texty sa budú takémuto zaobchádzaniu vzpierať, opak je však pravdou. Vzniklo pôvabné, svieže, iskrivé dielko, ktoré – aj vďaka výbornému obsadení as chuťou zahranou rolám – pobaví a poteší aj dnes.

Zoznam jednotlivých epizód:
1. Mlynářova poviedka
2. Poviedka paničky z Bathu
3. Rytierovho poviedka
4. Kapitánova poviedka
5. Odpustkářova poviedka
6.
Poviedka muža zákona

Ďalšie informácie

Kategória: Drama / Povídkový
Dĺžka filmu: 6×51 min
Rok: 2003
Pôvod filmu: Velká Británie
Ostatné názvy:

Obsadenie filmu

Režie:
Herci/Herečky:

Hodnocení

Naše hodnocení: 65%
Hodnocení uživatelů: 67%
Rozdíl hodnocení: -2%

Canterburské povídky ke stažení zdarma

Stáhnout Canterburské povídky

Ďalšie servery na ktorý je možné nájsť filmy online:: czshare, www.rapidshare.com, www.uloz.to, megaupload, megashares, badongo, savefile atd…


Tento záznam bol zaslaný Dráma, Poviedkový a označený . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.